We zijn lid van de Koninklijke VHOK VHOK
 

Repos au Bois de Boulogne, Paris

I. Israels ( Amsterdam 1865 – 1934 Den Haag ), aquarel, 50 x 34 cm, gesigneerd rechts onder. VERKOCHT

Isaac Israels was een echte stadsschilder. De straat met alle drukte zag hij als zijn huiskamer.Rond 1904 vertrok hij naar Parijs. Hij schilderde er de specifiek Parijse motieven: het publiek in de parken, de cafés, cabarets en bistro’s, naast de circus- en kermisacrobaten. Ook beeldde hij het atelierleven uit bij de Franse couturière Jeanne Paquin.

In het Bois de Boulogne vond hij volop onderwerpen, zoals te zien op onze aquarel. Chique dames en een oppas met kinderwagen op een bankje.

De critici en kopers waren zeer enthousiast over Israels nieuwe werk uit Parijs. Er werden diverse tentoonstellingen bij kunsthandels gehouden in Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Leiden en Utrecht. Sommige van deze tentoonstellingen waren geheel uitverkocht.

In het NRC Handelsblad merkte een verslaggever op dat Israels laatste werken gekenmerkt werden door een dunne, vlotte penseelstreek, hetgeen hij omschreef als ‘impressief impressionisme’

De in het Bois de Boulogne ontstane werken zijn er een goed voorbeeld van.

Tekst gedeeltelijk ontleend aan : Isaac Israels, Hollands Impressionist, catalogus Kunsthal Rotterdam, 1999

Biografie kunstenaar

Isaac Lazarus Israels

Amsterdam 1865 – 1934 Den Haag

Als zoon van Jozef Israëls werd het schildersvak Isaac Israels met de paplepel ingegoten. Hij volgde al vanaf zijn dertiende lessen aan de Haagse Academie. In 1886 schreef Israels zich in aan de Amsterdamse Rijksacademie, maar hij had zoveel talent dat hij voortijdig stopte en zich al snel als zelfstandig kunstenaar vestigde . Isaac Israels raakte in Amsterdam bevriend met George Hendrik Breitner. Beiden legden ze het leven van alledag in de stad vast. Zij schetsten en aquarelleerden in de open lucht. Met een enorme vrijheid, vaak in één keer op het papier gezet. Zij werden de 'Amsterdamse impressionisten' genoemd. Opstandig en vernieuwend, zich losmakend van de Haagse School waartoe zijn vader Jozef behoorde. Tussen 1903 en 1923 verbleef Israels in Parijs, aansluitend in Londen en in 1921 reisde hij naar Nederlands-Indië. Israels verbleef voornamelijk op Java, en wel in Batavia, Buitenzorg, Yogjakarta en Solo waar hij enige tijd aan het hof van de Mangkoenegara verbleef, geïntroduceerd door de danser Raden Mas Yojana, die hij in Nederland had ontmoet. In 1923 keerde hij terug naar Den Haag, waar het atelier van zijn vader zijn nieuwe werkplaats werd. Tot zijn dood maakte hij daar schilderijen in impressionistische stijl met lichte kleuren.

Dit werk is niet meer te koop

 

 


Andere werken van deze kunstenaar in de actuele collectie