Verkoopexpositie VERWONDERING
4 t/m 12 oktober 2025
4 t/m 12 oktober 2025
Hanneke de Munck – beelden
Hélène Min – objecten en werken op papier
Laura Blömer – werken op papier
Feestelijke opening met Artist Talk op zaterdag 4 oktober om 15 uur.
Zondag 5 oktober, zaterdag 11 en zondag 12 oktober open van 11 tot 17 uur.
Doordeweekse dagen op afspraak.
Locatie: Hein A.M. Klaver Kunsthandel | August Janssenweg 7 Baarn
Verwondering staat aan de basis van het filosofisch denken.
Een staat van verbazing en nieuwsgierigheid.
Lucht, water, wolken, dieren. Vissen verborgen in de zee, vogels hoog aan de hemel,
ze gaan waar ze heen willen. In vrijheid. Bomen en gesteente. Krachtig en aards.
Hoe verhouden wij mensen ons tot de wereld om ons heen.
Met hun kunst geven deze drie vrouwen uiting aan hun verwondering.
Werkend met materialen uit de natuur.
Wolken in pastelkrijt en van vissenhuid, vogels van brons,
mensen van hout en steen, vervlochten wortels.
Hun bevlogenheid verbindt hen.
Hun werk toont de samenhang van alles, geworteld in het verleden.
Hanneke de Munck (1951), geboren in Rijswijk, thans wonend in Amsterdam. Opgeleid aan de Koninklijke Academie in Den Haag en de Rijksacademie in Amsterdam. Heeft een atelier in de X-helling op de NDSM-werf in Amsterdam-Noord. Hanneke toont beelden van mens en dier in brons, albast, steen en hout. Grotere beelden zullen in de tuin rondom onze kunsthandel te zien zijn. De kleinere beelden binnen.
‘Het gaat me om liefde en waarheid. Het tot leven brengen van materie is mijn uitdaging bij het beeldhouwen. “Bomen spreken hout. Stenen spreken steen.” Mijn beelden zijn van zwaar materiaal, maar ze tarten de zwaartekracht. Het liefdespaar drijft op een wolk. Mijn model Peter danste door mijn atelier. Zijn vloeiende bewegingen inspireerden mij tot de bronzen dansers. Ik heb een boomstam uitgehold die met een bronzen mondstuk tot een instrument werd om ware woorden voor onze tijd door te laten klinken. Alles om tot de verbeelding te spreken.‘
Hélène Min (1948), geboren in Bergen, woont in Amsterdam. Zij volgde haar opleiding op de Koninklijke Academie te Gent van 1980-1983. Hélène Min werkt net als Hanneke vanuit de X-helling op de NDSM-werf. Op onze verkoopexpositie toont ze prachtige transparante, lichte constructies van vissenhuid en werken op papier.
‘Werkend in een vispakhuis in IJmuiden had ik de gelegenheid om de beeldende kwaliteiten en mogelijkheden van de verschillende vishuiden, schubben, ogen, vinnen, staarten en graten te leren kennen. De zwaarte van veel vaste materialen staat mij tegen. Ik kom er telkens weer op uit dat mijn beelden licht zijn als een windvlaag die iets meevoert, een geur, een gedachte, ademen kunnen, open zijn. Zoiets als een brief waarin je tussen de regels het bedoelde leest.’
Laura Blömer (1972), geboren in Monrovia (Liberia) en woont nu in Laren (NH). Opgeleid als dierenarts en als zodanig praktiserend van 2001 tot 2015. In 2012 gestart aan de Wackers Academie in Amsterdam en de opleiding afgerond in 2018. Als figuratief schilder werkt ze het liefst naar waarneming; door observerend te werken, wil ze haar respect voor de schoonheid en eigenheid van haar onderwerpen tonen. Waarbij ze zoekt naar hun essentie. De natuur is haar inspiratiebron. Laura Blömer toont op onze expositie landschappen en dieren, veelal pastels, maar ook olieverf en grafisch werk.
‘Verwondering over de natuurlijke schoonheid om me heen leidt tot de behoefte haar vast te leggen en te vertalen: in kleuren, vormen, materialen en structuur, maar gaat ook samen met angst en verdriet om wat – door toedoen van de mens – verloren gaat of dreigt te gaan.’